Knižnice

Obrázok
  • Pre zamestnancov ÚĽUV i pre verejnosť je študovňa k dispozícii počas otváracích hodín;
  • knižničný fond je doplňovaný väčšinou iba jedným exemplárom nakupovaného titulu a je určený predovšetkým na prezenčné štúdium, prípadne aj absenčne, ale na kratšiu výpožičnú dobu;
  • novšie publikácie z produkcie Vydavateľstva ÚĽUV sú k dispozícii vo viacerých exemplároch, preto sú k dispozícii aj na vypožičiavanie domov (absenčné výpožičky).

Vzhľadom na narastajúcu návštevnosť knižnice a vysoký podiel prezenčných výpožičiek, sme rozšírili priestory študovne na prvom poschodí. Návštevníci majú k dispozícii bezdrôtovú sieť (WiFi), prostredníctvom ktorej sa môžu vlastnými zariadeniami (notebook, tablet, smartphone) pripájať na internet:

• služba je prístupná v študovni knižnice;
  • služba je bezplatná;
  • návštevník musí byť registrovaným používateľom knižnice ÚĽUV.

Študovňa je vybavená aj samoobslužným multifunkčným zariadením (skenerom, kopírkou), na skenovanie a kopírovanie vybraných častí dokumentov nachádzajúcich sa v knižnici. Odporúčame priniesť si vlastné pamäťové zariadenie (napr. USB kľúč a pod.).

ObrázokV databáze sa nachádzajú všetky druhy dokumentov, ktoré sú súčasťou knižničného fondu ÚĽUV (knihy, zborníky, periodiká a iné diela na pokračovanie, audiovizuálne dokumenty.

VYHĽADÁVANIE V KATALÓGU

Ak chcete nájsť dokument v KNIŽNICI Ústredia ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) a nechcete si zadať žiadanku na výpožičku, možno vyhľadávať V KATALÓGU KNIŽNICE ÚĽUV aj bez prihlásenia.

Ak si chcete objednať absenčnú alebo prezenčnú výpožičku alebo pozrieť stav svojho konta, musíte byť v knižnici ZAREGISTROVANÍ A PRIHLÁSENÍ DO SYSTÉMU!

Ak hľadáte dokument nachádzajúci sa v knižniciach na Slovensku a nechcete si ho objednať na výpožičku, hľadajte cez portál SLOVENSKÁ KNIŽNICA. To platí i pre články v seriálových publikáciách, pretože tie možno vyhľadávať ako produkt národnej článkovej bibliografie. Podrobné informácie k vyhľadávaniu možno nájsť na adrese www.kis3g.sk.

Poznámka: V on-line katalógu sa nachádzajú záznamy kompletného knižničného fondu.

REGISTRÁCIA

Registrácia sa vykonáva v knižnici za osobnej účasti používateľa po predložení občianskeho preukazu, resp. pasu u cudzích štátnych príslušníkov. Používatelia služieb knižnice dostanú čitateľský preukaz s čiarovým kódom a jeho číselným prepisom, ktorý sa používa aj pri prihlasovaní v riadku ID používateľa (napr. 3875C00200).

PRIHLÁSENIE SA DO SYSTÉMU

Kliknite na POUŽÍVATEĽA - PRIHLÁSENIE v ľavom hornom rohu obrazovky a vyplňte: ID POUŽÍVATEĽA: je 10 miestne číslo preukazu (čiarový kód bez hviezdičiek); HESLO: je posledné dvojčíslie roku narodenia, mesiac, deň, iniciálky priezviska a mena v tvare RRMMDDIN, napr. Ján Novák nar. 12.4.1985 heslo: 850412NJ (obrátené iniciálky). Heslo si možno zmeniť po prihlásení sa do systému. Ak ho zabudnete, kontaktujte knižnicu a heslo Vám znova zmeníme na prihlasovacie údaje podľa pôvodnej štruktúry.

Poznámka: Ak sa po zadaní svojho čiarového kódu a hesla nedostanete na stránku so svojím kontom, kontaktujte knižnicu telefonicky alebo emailom na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Vyhľadávajte pomocou:

1. prezerania cez indexy, kľúčové slová, alebo multidatabázové vyhľadávanie

2. z menu vyberte kritérium, podľa ktorého chcete hľadať: meno autora, názov diela, predmet, názov časopisu a pod.

3. pri vyhľadávaní kľúčových slov môžete skombinovať viac slov do jednotlivých políčok a priraďte k nim kategóriu - autor, názov, predmet, prípadne ISBN u kníh a ISSN u seriálov.

Poznámka: Na objednávanie nepoužívajte košík! Je treba kliknúť na: Exempláre v ÚĽUV (bauluv) a potom na: Zoznam exemplárov

Všimnite si na zázname: status (objednávajte iba dostupné) a trieda exemplára (objednávajte iba vypožičateľné).

Obrázok

Knižnica pri RCR Košice ponúka literatúru pre vedeckých, výskumných a akademických pracovníkov, študentov, lektorov, návštevníkov kurzov, remeselníkov i ostatných záujemcov o ručné práce a remeslá.

Čo nájdete v knižnici:

Knižnica pri RCR Košice ponúka fond zameraný na ľudovú výrobu, tradičné remeslá, etnografiu, ľudovú architektúru, dizajn na báze tradičných remesiel a príbuzné odvetvia.

Služby:

Prírastky knižnice v roku 2013

Prírastky knižnice v roku 2012

Prírastky knižnice v roku 2011

Zoznam prírastkov obsahuje publikácie, ktoré sa nachádzajú vo všetkých lokáciách knižnice a jej pobočiek. Pre bližšie informácie použite prosím vyhľadávanie v on-line katalógu.

Obrázok

Knižnica pri RCR Banská Bystrica ponúka literatúru pre záujemcov z regiónov stredného Slovenska, či už pre vedeckých, výskumných a akademických pracovníkov, študentov, lektorov, návštevníkov kurzov, remeselníkov i ostatných záujemcov o ručné práce a remeslá.

Čo nájdete v knižnici:

Knižnica pri RCR Banská Bystrica ponúka fond zameraný na ľudovú výrobu, tradičné remeslá, etnografiu, ľudovú architektúru, dizajn na báze tradičných remesiel a príbuzné odvetvia.

Služby:

prezenčné výpožičky z fondu knižnice pri RCR Banská Bystrica

prístup do on-line katalógu knižnice ÚĽUV

prístup k elektronickým informačných zdrojom

digitálna knižnica s dielami klasických autorov z oblasti etnológie

článková bibliografia časopisu Remeslo umenie dizajn

zoznam publikácií vydaných vo vydavateľstve ÚĽUV

Výpožičný čas:

Prezenčné štúdium literatúry je možné od pondelka do piatku v čase od 10:00 do 18:00.

Kontakt:

Mgr. Monika Wokaunová

+421 48 412 36 57

Zasielanie noviniek

Aktuálne

Vážení návštevníci knižnice,

oznamujeme Vám, že Knižnica ÚĽUV bude zatvorená od 19.12.2020 do odvolania.

Ďakujeme Vám za pochopenie

ÚĽUV knižnica